Drukuj

W dniach 1-5 maja 2013 r. dla mieszkańców Dzielnicy Bielany, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej     „ Chomiczówka” zorganizowała autokarową imprezę turystyczną, dofinansowaną przez Urzad Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.
Kierownikiem i zarazem przewodnikiem był p. Jacek Bączkowski.
Mimo pogody w „kratkę”-trochę deszczu, trochę słońca, wszyscy bawili się wyśmienicie.
Muzeum Zamkowe w Przczynie posiadające 80 % autentycznego wyposażenia i wyróżniające się wiernością w utrzymaniu dobrego wyglądu zrobiło ogromne wrażenie. Jak mówi przysłowie „czapki z głów”


W Wiśle między innymi obejrzeliśmy Zameczek Prezydenta RP. Wnętrza Zameczku urządzone są z wyszukaną elegancją-pięknie.
Byliśmy na skoczni Małysza i krzesełkami na szczycie. Obejrzeliśmy też muzeum Adasia, byliśmy zaskoczeni ilością zdobytych przez Niego medali i odznaczeń.
Pojechaliśmy ciuchcią zwiedzając okolice Wisły, natomiast centrum „zaliczyliśmy” spacerkiem.
Zaliczyliśmy Równicę, widoczność okolicy prawie zerowa za to knajpki są tam urządzone z wielkim smakiem i wyczuciem piękna.
Przy płonącym kominku można się było ogrzać, wypić herbatę i zjeść naprawdę dobre potrawy.
Co to była za wycieczka bez zwiedzania kościołów. Oczywiście byliśmy w kilku bardzo pięknych zobaczyliśmy również figurę Jezusa Chrystusa – Króla w Ustroniu, a w Szczyrku natomiast Matkę Bożą Królową Polski Panią Beskidu Śląskiego.
W chacie Kawuloków słuchaliśmy gry na instrumentach góralskich. W Koniakowie panie oprócz tradycyjnie kupowanych serwetek, skusiły się na koronkowe majteczki.
Trudno opisać wszystkie atrakcje, a było ich sporo. W dzień zwiedzania, chodzenie po górach, a wieczorem tańce lub ognisko z kiełbaskami. Humor zawsze dopisywał.
Impreza bardzo, bardzo udana. Organizatorowi i kierownikowi składamy gorące podziękowania.

                                                                       Uczestniczka wycieczki Wiesława Wirowska

 

Smart Gallery by Gestin de redes sociales