Drukuj

W sobotę 29 września 2018 r. w Ośrodku Polonia odbyła się Warszawska Olimpiada Seniorów 2018.

W imprezie wzięło udział ponad 1300 uczestników rywalizujących w konkurencjach medalowych oraz uczestniczących w zabawach rekreacyjnych. Olimpiadę otworzyła Z-ca Prezydent Warszawy Pani Renata Kaznowska przy współudziale Przewodniczącego Komisji Sportu Pana Pawła Lecha, Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Pana Janusza Samela, Zastępcy Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji Pani Doroty Ognichy, Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Uniwersytetów Trzeciego Wieku Pana Michała Szczerby, Przewodniczącego Warszawskiej Rady Seniorów Pana Marka Bryłowskiego, Zastępcy Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Pana Patrycjusza Mila, Prezesa TKKF Chomiczówka Pana Jacka Bączkowskiego, czterokrotnego mistrza świata, mistrza olimpijskiego z igrzysk olimpijskich w Pekinie Pana Adama Korola, sztangisty - Pana Kazimierza Czarneckiego brązowego medalisty igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w roku 1976 i kajakarza - Pana Władysława Zielińskiego mistrza świata w konkurencji K-2 1000 m w roku 1958, brązowego medalisty olimpijskiego z Rzymu w roku 1960. Prowadzącym był Pan Zygmunt Chajzer, a gwiazdą wieczoru był Wojciech Gąssowski.


Warszawscy Seniorzy rywalizowali w 11 konkurencjach sportowych: strzelectwo (broń pneumatyczna) i łucznictwo, ergometry wioślarskie, bieg dla kobiet (40m) i mężczyzn (60m), pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, tenis stołowy i zawody pływackie stylem klasycznym oraz pływanie stylem dowolnym, turnieju brydżowym par i szachowym.

Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych: 60-70 lat, 71-80 lat i  powyżej 80 roku życia. Zwycięzcy konkurencji otrzymali okolicznościowe medale oraz piłki do piłki siatkowej .Wzięli udział w konkursach i zabawach prowadzonych przez animatorów. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy: plecak, koszulka, kubek, czapeczka, woda oraz poczęstunek w formie kiełbaski z grilla.

Wszyscy przybyli mogli również uczestniczyć w otwartych treningach z instruktorem: aqua aerobik, yoga i Nordic Walking – zajęcia prowadził Pan Krzysztof Człapski – Mistrz Polski Nordic Walking.
Na uczestników czekał szereg atrakcji rekreacyjnych takich jak np.: Rzuty kółkiem ringo na kolczatkę, przeprowadzenie kulki przez labirynt pionowy, slalom z piłeczką po ruchomym blacie czy strzały do bramki.
W „Miasteczku Zdrowego Seniora” znajdowały się punkty:
- pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi, cholesterolu, pojemności płuc, gęstości kości, tlenku węgla w płucach palacza,
- indywidualnej ocena zagrożenia chorobami układu krążenia,
- konsultacji dietetyka dot. prawidłowego odżywiana,
- badania tkanki tłuszczowej i mięśniowej,
- porady i konsultacje, diabetologa,
- pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy,

Na stadionie w Ośrodku Polonia znajdowała się „Strefa dla wnuczków”, w której pod opieką animatorów odbywały się atrakcje dla dzieci: malowanie buziek, zajęcia plastyczne - konkurs „Sport w moich oczach”, warsztaty kreatywne – miasteczko z klockami „Bob budowniczy”

 

Wyniki indywidualne

Wyniki drużynowe

 

Smart Gallery by Gestin de redes sociales