Drukuj

Piłkarze XLI LO im. J. Lelewela najlepszą piłkarską drużyną Bielan. Drużyna z ulicy Kiwerskiej zwyciężyła we wszystkich meczach, w finale 7:3 pokonując Reymontówkę.
W drodze do finału Lelewel bardzo pewnie, aż 10:1 pokonał piłkarzy Dewulotu, którzy w decydującej fazie rozgrywek pojawili się w mocno okrojonym składzie, co przy grze na dystansie 2 x 25 minut nie ułatwiło ich zadania. Chwilę wcześniej na obiekcie CRS Bielany przy ulicy Rudzkiej, Reymontówka 3:2 pokonała LO im. I. Domeyki, które przez fazę grupową przeszło jak burza, przegrywając jednak w decydującym meczu z drugim zespołem grupy "A".


 
Po tych meczach było już jasne, że finał Lelewel - Reymontówka okaże się bardzo ciekawy. Piłkarzom z Żeromskiego zależało na rewanżu za grupową porażkę, a obie szkoły doskonale wiedziały, że ich mecz ma niebagatelne znaczenie w kontekście całorocznej rywalizacji w Mistrzostwach Dzielnicy Bielany. Obie szkoły przed ostatnią konkurencją dzielił zaledwie jeden punkt i ten kto wygrywał finał, był pewien drugiej pozycji, nagradzanej ciekawszym sprzętem sportowym dla szkoły.
 
Tak też się stało. Były emocje piłkarskie, nerwy, niejednokrotnie ostra gra na pograniczu faulu i sporo pretensji. Do sędziego, do kolegów z drużyny, do przeciwników. Wyższą kulturą gry wykazali się piłkarze Lelewela, którzy w pierwszej połowie zbudowali trzybramkową przewagę. Po zmianie stron Reymontówka rzuciła się do odrabiania strat i doprowadziła do wyniku 2:3, ale w tym roku lepiej dysponowani byli piłkarze z Kiwerskiej. Lepiej konstruowali akcję, posiadali przewagę w ataku pozycyjnym, grali dojrzalej. Reymontówka swoich szans szukała w dalekich dośrodkowaniach i strzałach z dystansu.

Po końcowym gwizdku piłkarze z Kiwerskiej mogli cieszyć się ze złotych medali, a szczęśliwie obie strony podały sobie ręce i podziękowały za sportową rywalizację, która zwyciężyła nad negatywnymi emocjami. Dla zespołu Lelewela po wręczeniu nagród, którego dokonali członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany - Grzegorz Pietruczuk i Włodzimierz Piątkowski.
Zawodnicy z ulicy Kiwerskiej będą reprezentowali Bielany w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która rozpoczyna się już 29  maja. Na swojej drodze w pierwszej fazie zmagań mają  rywali z Woli i Pragi Południe.

Warto wspomnieć, że przed finałem, w meczu o trzecie miejsce uczniowie Domeyki 12:6 pokonali zespół Dewulotu.
zespoły Lelewela i Reymontówki. Złoto powędrowało do szkoły z Kiwerskiej.

 

 
Smart Gallery by Gestin de redes sociales